KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14598567
nr 1459 8567
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:55:35
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Gustaf Ankarcrona
Läs mer om Gustaf Ankarcrona